PL/WhyTwojWybor

From Apache OpenOffice Wiki
< PL
Jump to: navigation, search

Twój wybór. OpenOffice.org 2

Używasz pakietu Microsoft Office? Myślisz może o aktualizacji do MS Office 2007? Według ankiet 98% użytkowników MS Office nic nie zmieni i nie będzie wydawać pieniędzy na aktualizację. Oprogramowanie, które mają, przecież wcale nie przestanie nagle działać.

A może jednak po zobaczeniu reklam nowych produktów firmy Microsoft zastanawiasz się, czy nie nadeszła pora na zmiany?

Sześć faktów o MS Office 2007 pod rozwagę

 1. Jeżeli obecnie używasz pakietu MS Office, zauważysz, że MS Office 2007 robi to samo, drukuje te same litery, generuje takie same arkusze, jak poprzednia wersja. Po co wydawać pieniądze, żeby robić to samo?
 2. MS Office 2007 ma zupełnie inny "nowy wygląd", przez co może utrudniać pracę. Czy ta zmiana jest na rękę użytkownikom? A może to chwyt marketingowy mający na celu odróżnienie MS Office od konkurencji takiej jak OpenOffice.org?
 3. Wraz z nowym MS Office otrzymasz zestaw plików pomocy zawierający 50000 stron objaśnień do "nowego wyglądu". Czy masz tyle czasu, aby nauczyć się wszystkiego?
 4. Dystrybutorzy, szkoleniowcy i wsparcie techniczne Microsoftu mają nadzieję, że sporo zarobią na pomaganiu klientom w przejściu na nową wersję. Czy masz niezbędne wsparcie, aby poradzić sobie ze zmianami?
 5. Aktualizacje oprogramowania są głównym źródłem dochodów dla Microsoftu. Czy na pewno mają one na celu wygodę użytkowników?
 6. W 2006 roku Microsoft prowadził długą i kosztowną kampanię reklamową. Użytkownicy, którzy nie aktualizowali programów, byli "biurowymi dinozaurami". Dlaczego woli obrażać ludzi zamiast dawać im możliwość podjęcia samodzielnej decyzji?

Sześć faktów o OpenOffice.org 2 pod rozwagę

 1. Niezależni recenzenci zauważyli, że OpenOffice.org 2 to naprawdę dobre oprogramowanie i użytkownicy dotychczas korzystający z MS Office bez trudu zaczynają w nim pracować.
 2. OpenOffice.org 2 ma wszystkie potrzebne funkcje w jednym pakiecie i zawiera użyteczne dodatki, np. tworzenie plików PDF. Czy nie gubisz się wśród wielu "wydań" pakietu MS Office?
 3. Niektóre badania wskazują, że koszt przejścia na OpenOffice.org 2 jest o 90% niższy niż aktualizacja do MS Office 2007 i opanowywanie nowego interfejsu użytkownika.
 4. OpenOffice.org 2 odczyta większość plików MS Office. Jeśli zmienisz pakiet biurowy na OpenOffice.org 2, nie stracisz czasu na na tworzenie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji od nowa.
 5. Warunki licencji OpenOffice.org pozwalają na jego instalację na dowolnej liczbie komputerów i używanie go w dowolnym celu. Warunki licencji firmy Microsoft są restrykcyjne i trudno się w nich połapać.
 6. OpenOffice.org jest całkowicie bezpłatny. Po co płacić firmie Microsoft za oprogramowanie, skoro istnieje naprawdę coś równie dobrego i za darmo? Zaś profesjonalna pomoc techniczna dla pakietu OpenOffice.org jest świadczona w języku polskim przez wiele różnych firm. Kosztuje ona 10% ceny jednej licencji MS Office.


Wybór należy do Ciebie. Jeżeli masz dobry pakiet biurowy, po co go zmieniać? A jeżeli chcesz zmian, wypróbuj najpierw OpenOffice.org 2. Jeżeli Ci się spodoba, zatrzymaj go sobie i poleć innym.Użytkownicy wybierają OpenOffice.org 2 najczęściej dzięki rekomendacji znajomych (z czego jesteśmy dumni).

Wybór należy do Ciebie - <a href="http://pl.openoffice.org/product.download.html">pobierz OpenOffice.org</a> już dziś!Ooo your choice.png
Personal tools