PL/Strona WWW

From Apache OpenOffice Wiki
< PL
Jump to: navigation, search

Ta strona powstała ponieważ wiele wątków umyka w gorących dyskusjach na grupie dev@pl.openoffice.org. Dyskusja tu jest otwarta. Nie usuwaj stąd treści - dopisuj komentarze podpisując się czterema tyldami ~~~~ co wstawi też datę.

Serwery FTP

Konrad, 2006-03-21
> Przyda się dodatkowy serwer FTP na źródła. 

Jstaniek 19:51, 21 March 2006 (CET)

Jak mówiłem, że serwer nie jest problemem. Wystawienie źródeł 2.0.2 i binarów dla Windows zajęło mi 15 minut dla 3 dużych mirrorów i jeden dzien oczekiwania. Administratorzy są przyjaźni o gotowi do współpracy. Lista jest jak w ogłoszeniu:

Sprawa linków na stronie "Pobieranie polskiej wersji"

Konrad, 2006-03-21
> My, i18n, mamy tylko informować o tym co jest _dostępne w
> Polsce_. A co jest _dostępne_ to _wiemy_. Czy mam to umieścić na
> stronie, żeby nie było więcej takich zarzutów do nas, że kogoś
> oszukujemy?

Jstaniek 19:41, 21 March 2006 (CET)

Narzucają się nastepujace rzeczy na przyszłość dla strony "Pobieranie polskiej wersji":

  1. Zrobić to nad czym było rzekome głosowanie. Nadal linki do ww. mirroró nie są tam umieszczone.
  2. Dodac sekcję na tej stronie "kod źródłowy" i dać odpowiednie linki bezpośrednio do plików .zip.
  3. Przenieść linki do OpenOffice.ux.pl na stronę "Inne wersje" (mozna pozostawic w przypadku Linuksa zanim pojawi się wersja 2.0.2).
  4. W linkach OpenOffice.ux.pl nie nazywać ich jako "OpenOffice.org 2.0.1 (polska wersja językowa) / OpenOffice.ux.pl 2.0.1-1" tylko OpenOffice.ux.pl 2.0.1-1. Fakt darmowości (freeware) nie ma tu znaczenia, ma zaś znaczenie free software.

Mellonedain 08:38, 22 March 2006 (CET)

Zgadzam się z przedmówcą. Po to był oto głosowanie, aby się zdecydować. Decyzja została podjęta siłą 2:1 na TAK., W związku z tym Wsyztsko ulegnie pewnej zmianie. Jeśli chodzi o darmową wersję UX Systems, to moim zdaniem do póki jest darmowa, może być na etj samej stronie niżej, jako "Inne darmowe wersje" lub Darmowe wersje udustępnione przez firmy wspierające rozwój OOo" Drugie za długie więc lepiej pierwsze. Miło Jarek, że można porozmawiać :). Lepszym medium wymiany myśli jest lista dev i od razu publiczna oraz jest pelne archiwum, ktorego nikt z nas nie czysci :)

Jstaniek 09:46, 22 March 2006 (CET)

Dlaczego wiki oprócz listy dyskusyjnej?

Konrad 21:06, 22 March 2006 (CET)

"Decyzja została podjęta siłą 2:1 na TAK." Przepraszam, Grzesiek, kto według Ciebie głosował na "nie'? Sugeruję dyskusje prowadzić jak juz ktoś musi wykorzystywać do tego Wiki, w zakładce dyskusje, a tu umieszczać jedynie ich rezultat, coś, co może się komuś do czegoś przydać, np linki do ftp są w porządku. Jutro dyskusje i komentarze zostaną przeniesione do zakładki "dyskusje". Mam nadzieję, że sami to zrobicie, bo nie będę za nikogo sprzątał.

Bałagan na stronie dokumentacji

Sekcja Podręcznik opisuje, że podręcznik tworzy się na stronie pl:wikibooks:OpenOffice.org. Bardzo ładnie pięknie, tylko że OpenOffice.org posiada wbudowany podręcznik, przetłumaczony na język polski, który jest znacznie obszerniejszy niż to co jest na stronie pl:wikibooks:OpenOffice.org, więc tak naprawdę podręcznik nie jest tam.

Dodatkowo zaskakująca jest okoliczność, że polski zespół tłumaczy podręcznika oficjalnie nie istnieje.

Personal tools