PL/Instalowanie i konfigurowanie pakietu

From Apache OpenOffice Wiki
< PL
Jump to: navigation, search


Wstęp

Aby pracować z programem OpenOffice.org należy najpierw wejść w jego posiadanie. Jednym ze sposobów jest samodzielne skompilowanie pakietu ze źródeł i dostosowanie do potrzeb własnego systemu operacyjnego.

Dostępne są też gotowe kompilacje.

Pobieranie najnowszej wersji binarnej

Na stronach polskiego projektu językowego znajduje się lista serwerów, które wspierają OpenOffice.org, w formacie XML.

Pobieramy plik wciskając na nazwę spolszczonego pakietu.

Jeśli lista serwerów nie ukaże się w przeglądarce za pierwszym razem, należy wcisnąć klawisz F5 lub przycisk Odśwież stronę. Dzieje się to dlatego, że plik z danymi przechowywany jest na innym serwerze wewnątrz sieci OpenOffice.org.

Edytowanie listy serwerów

Edytowanie listy serwerów jest przeznaczone dla bardziej doświadczonych użytkowników, pełniących funkcje Developerów lub Content developerów w Polskim Projekcie Językowym OpenOffice.org

W folderze /pl/XML Dokumentów oczekujących na publikację (dostępnym w menu pl.openoffice.org) znajduje się plik Dane serwerów binariów (dane.xml)

Aby zgłosić swój serwer nie posiadając funkcji Content developera, należy poinformować o tym użytkowników listy dyskusyjnej dev@pl.openoffice.org

Absolutnie nie wolno pozostawiać w folderze Dokumentów oczekujących na publikację pliku z danymi zawierającego jakiekolwiek błędy.

Instalacja

Linux

W przygotowaniu...

Mac OS

W przygotowaniu...

Windows

W przygotowaniu...

Personal tools