Difference between revisions of "Ліцензії: Питання, що часто ставляться"

From Apache OpenOffice Wiki
Jump to: navigation, search
(Image:OOo_section.pngО лицензии, платности и бесплатности в общем)
 
Line 51: Line 51:
 
:Ні. Ви можете використовувати OpenOffice.org в організації з будь-якою метою незалежно від джерела, звідки ви його взяли.
 
:Ні. Ви можете використовувати OpenOffice.org в організації з будь-якою метою незалежно від джерела, звідки ви його взяли.
 
<p align=right>2.4</p>
 
<p align=right>2.4</p>
 
==[[Image:OOo_section.png]]Как приобрести==
 
===Нет желания объяснять контролёрам, что такое LGPL, поэтому, как приобрести OpenOffice.org?===
 
http://www.softkey.ru/catalog/company.php?ID=157794&site=9206
 
:Для предъявления компетентным органам можно [http://www.softkey.ru/catalog/program.php?ID=24897&site=9206 приобрести лицензию] на OpenOffice.org pro и копию дистрибутива OpenOffice.org pro для постановки на бухгалтерский учёт. Расходы составят около 1000 руб.
 
:Лицензия представляет из себя именное номерное лицензионное соглашение на использование в любых (в том числе коммерческих) целях OpenOffice.org pro в течение неограниченного времени на неограниченном количестве рабочих станций. Это отпечатанный на бланке дипломного образца с водяными знаками сокращённый до одной страницы перевод лицензии LGPL, скреплённый подписью, печатью и голограммой.
 
 
<p align=right>2.3</p>
 
 
===Будет ли действовать купленная однажды [http://www.softkey.ru/catalog/program.php?ID=24897&site=9206 лицензия "Инфра-Ресурс"] на OpenOffice.org pro на все последующие версии ООо?===
 
:Лицензия LGPL не допускает ограничения свободы использования. Понятие "Лицензия" в Российском законодательстве обозначает "ограничение чего-либо" (другими словами - можно только то, что написано в лицензии). Чтобы не входить в противоречие с LGPL единственное, что можно ограничить - только версию продукта. Следовательно, выписываемое именное лицензионное соглашение действительно только для версии и её подверсий. В настоящий момент оно распространяется на версию 2.х.
 
 
<p align=right>2.3</p>
 
 
===Если я приобретаю лицензию на ООо, пришлют ли мне дистрибутив ООо?===
 
:Нет, вы приобретаете только лицензию.
 
 
<p align=right>2.3</p>
 
 
===Нужно ли приобретать лицензию для использования ООо на домашнем компьютере?===
 
:Цель приобретения лицензии - доказательство законности использования OpenOffice.org. Как правило, домашнему пользователю не приходится доказывать правомочность использования какого-либо программного обеспечения.
 
 
<p align=right>2.4</p>
 
 
{{Ru СодержаниеFAQ Нижняя часть}}
 

Latest revision as of 17:13, 21 November 2008

RU UA

OOo section.pngПро ліцензії, платність та безплатність взагалі

Що таке "Вільне програмне забезпечення"?

Принять участие в проекте!
Общие вопросы
Форматирование ответов
Вопросы использования
Популярные разделы:
Writer: Часто задаваемые вопросы
Calc: Часто задаваемые вопросы
Орфография и грамматика
Полезности и секреты
Главная страница
"Свобода ПЗ" означає право користувача вільно виконувати, копіювати, поширювати, вивчати, змінювати та поліпшувати його. Якщо точніше, є чотири види свобод користувачів програм:
  • Свобода виконувати програму з будь-якою метою (свобода 0).
  • Свобода вивчення роботи програми та пристосування її до ваших потреб (свобода 1). Доступ до джерельних кодів є необхідною умовою.
  • Свобода поширювати копії, отже, ви можете допомогти вашому товаришеві (свобода 2).
  • Свобода поліпшувати програму і публікувати ваші удосконалення, так що вся спільнота матиме прибуток (свобода 3). Доступ до джерельних кодів є необхідною умовою.
Програма вважається вільною, якщо користувачам надано всі чотири свободи.

2.3

Де підступ? Чому вільне?

Дійсно, ПЗ вільне, але не безплатне. Сама програма поширюється вільно згідно ліцензії LGPL. Свобода, зокрема, означає, ніхто не може вимагати ліцензійних, патентних та інших платежів за її використання.
Окрім того, платними є невіддільні від ПЗ послуги. Консультації, навчання, розробка на замовлення, підписка на оновлення — все це коштує певних грошей.
Вільне поширення ПЗ - це просто інша бізнес-модель. Це не благочинність і не меценатство. У пропрієтарній моделі ви платите за право використання, а у вільній - за необхідні послуги. Ось вам і вся різниця.
Отже, відкритість програмних продуктів є засобом:
  • реклами
  • збільшення числа користувачів
  • доступу до ідей OpenSource-спільноти тощо


2.3

Який OpenOffice.org є безплатним для організацій?

Всі, так як OpenOffice.org поширюється під лицензією LGPL, тобто це вільне ПЗ.
Також існує пропрієтарний варіант програми, що ґрунтується на OpenOffice.org — StarOffice, і його можна купити у компанії Sun Microsystems.

2.3

Чому OpenOffice-Enterprise платний продукт, якщо ви кажете, що OpenOffice.org — вільний?

OpenOffice-Enterprise - це самостійна пропрієтарна програма, яка керує іншою - OpenOffice.org. Це інструмент для спрощення розгортання і налаштування пакета OpenOffice.org у корпоративних мережах.

2.3

Отже, я можу ставити OpenOffice.org і не боятися перевірок, що дивляться ліцензії на ПЗ, у даному випадку - на OpenOffice.org?

Так, можете. Лицензія на OpenOffice.org доступна із наданою вам копією OpenOffice.org. Більше того, якщо ви хочете, то ви можете отримати навіть джерельні коди OpenOffice.org і змінювати їх відповідно ліцензії LGPL.

Чи має для організації значення джерело походження копії дистрибутива OpenOffice.org?

Ні. Ви можете використовувати OpenOffice.org в організації з будь-якою метою незалежно від джерела, звідки ви його взяли.

2.4

Personal tools